submit


Здраво, ние треба да се каже: «Ти се исполнат ќе ми помогне.» или «Ќе се исполнат ќе ми помогне.» ви благодарам за вашите одговори, «залак» тоа ќе ми помогне ако можете да го замените зборот » er » од гризе, тоа треба да се стави во infinitive. На ист начин, сакам да ви зборувам (залак «). Не секогаш се обезбеди на глаголот со претходната збор. Влезете во корисничко Име или е-пошта Лозинка заборавена Лозинка регистрирате име на E-mail Лозинка повторно Внесете ја вашата лозинка за Да се поврзете Со регистрирањето, вие се согласувате да се усогласат со условите на користење на нашиот сајт. Ако не знаете како да се формулира на вашето прашање, поставување на пример (» би » или » јас ќе се «). Прашања, формулирани како «Договори» или » Конјугација «, ќе бидат променети од страна на модератор.

About